چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

با روش‌های ساده‌ای که می‌توانید قبل، حین و بعد از تزریق واکسن از کودک خود حمایت کنید، آشنا شوید.

اسپایکوژن در چه مراکز واکسیناسیونی موجود است؟

چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

۱. در این خصوص تحقیق و مطالعه کنید

در مورد نحوه آماده سازی خود و فرزندتان قبل از مراجعه مطالعه کنید. اگر می خواهید تحقیقات بیشتری انـجام دهید، از منابع معتبری مـانند CDC و WHO استفاده کنید

چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

۲. یک راه حل شیرین پیدا کنید

چشیدن طعم شیرین می تواند به کاهـش پاسخ درد در فـرزندشـما کمـک کند. حـتی مـقدار بسیـار کـم آن دقایقی قـبـل از تـزریق، می تواند به کاهش درد در حین تزریق کمک کند.

چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

۳. پماد یا اسپری ضد درد

درخصوص استفاده از پماد ضد درد (مسکن) با پزشکان مـجموعه مشورت کنید. از آنجایـی که شروع اثـر این پماد به زمان نیـاز دارد، قـبـل از مـراجعه بـعدی نـسبـت بـه اسـتـفاده از آن اقـدام کنیـد. هـمچنیـن مـی توانیـد از همکاران مرکز تزریق یک کمپرس خنک کننده (یخ خشک) درخواست کنید کـه درست قبـل از تزریـق روی بـازو کودکتان قـرار دهـیـد. اسـتـفاده از پماد یا کمپرس خنک کننده می تواند استرس شما و فرزندتان را در طـول مراجعه کاهش دهد.

چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

۴. حواس کودکتـان را پرت کنیـد

درسـت قبل از تزریق، نـام فرزندتان را صـدا بـزنید، آهـنـگ مـورد عـلاقـه فرزندتان را بخوانید، داستانی بـگوييد، یـا فقط حرکتی خنده دار انجام دهیـد تا توجه کودکتان را از کسی کـه تـزریق می کند دور کنید. پس از تزریق واکسن، عمل پرت کردن حواس کودکتان را ادامه دهید.

چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

۵. صادق و آرام باشید

بچه ها بـاهوش هستنـد، پـس برای توضیح دادن به زبان سـاده بـرایشان وقت بگذارید. بـه فرزند خود توضیح دهید کـه ممکن اسـت فشار کمی )در حد نیشگون( تجربه کرده که خیلی سریع از بین خواهد رفت. به جای درد« یـا »تزریق« از کلماتی مانند فشار« یا »نیشگون« استفاده کنید. حتی اگر کودک شما نتواند کلمات شما را متـوجـه شــود، صـدای آرام شمـا اطمینان بخش خواهد بـود.قبل، حین و به خصوص بعد از واکسیناسیون، شاداب و آرام باشید.

از مشارکت سایر اعضای خانواده، بـه ویژه خواهر و برادرهای بزرگتر برای حمایت از فرزندتان استفاده کنید. از گفتن داستان های ترسناک یا استرس زا در مورد واکسن و یا تزریق خودداری کنیـد. بـه کودک خود یادآوری کنید کـه واکسن ها می توانند از او در مقابل بیماری های خطرناک محافظت کنند.

چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

۶. یکی از وسایل مورد علاقه فرزندتان را به همراه داشته باشید

هر چیزی را که به فرزندتان آرامش می دهد، مانند یک اسباب بازی، پتو و یا کتاب مورد علاقه اش را همراه خود بیاورید تا به او کمک کنید روی وسیله مورد علاقه اش تمرکز کند. قبل از آوردن وسایل به اتاق تزریق، حتما با مسئول حاضر در محل مشورت کنید.

چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

۷. فرزنـدان بـزرگ هـم نیاز به حمایت دارند

اگر فرزند شما بزرگتر است، می توانید با او نفس عمیق بکشید تا درد را با بازدم خود رها کند. از او بخواهید تصور کند که هنگام بازدم، درد از دهانش خارج می شود. برای کمک به ایجاد حواس پرتی، داستانی بگوييد یا به چیزهای جالب در اتاق اشاره کنید.

چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

۸. فواید در آغوش گرفتن فرزندتان

در آغوش گرفتن والدین در حین واکسیناسیون چندین مزیت دارد. یک آغوش آرامش بـخش:
• به طور ایـمن از حرکت دادن دسـت ها و پاهای کودکان در حین تزریق جلوگیری می کند.
•در آغوش گرفتن آنها از ترساندن کودکان با غلبه بر آنها جلوگیری می کند.
• به والدین کمک می کند که به فرزندشان آرامش دهند و به متخصص مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا اندام و محل تزریق کودک را کنترل کند.

چگونه استرس روز تزریق را کم کنیم؟

۹. مراقبت بعد از واکسن

در آغوش گرفتن، دراز کشیدن کنار فرزندتان و زمزمه های آرام می تواند به آرام کردن کودکان بعد از تزریق واکسن کمک کند. کودک شما ممکن است واکنش های خفیفی مانند درد و تورم در محل تزریق واکسن، بدن درد و خستگی، سردرد و یا تب داشته باشد. اینها عوارض شایع همه واکسن ها هستند و به زودی از بین خواهند رفت. در صورت نگرانی با مرکز تماس اسپایکوژن، تماس بگیرید.

مراکز تزریق واکسن اسپایکوژن | spikogen

مراکز تزریق واکسن اسپایکوژن

در بخش “مراکز تزریق واکسن اسپایکوژن” موقعیت مکانی مراکز تزریق، به همراه شماره تماس آن‌ها درج شده است. برای آگاهی از موقعیت‌های مکانی هر مرکز، کافیست روی نام آن‌ها کلیک فرمایید. لطفا پیش از مراجعه حضوری با مرکز واکسیناسیون مورد نظر خود تماس حاصل فرمایید.

واکسن اسپایکوژن، واکسنی موثر به‌ عنوان دز بوستر

در آخرین مطالعه واکسن اسپایکوژن که برای بررسی تاثیر آن به عنوان دز بوستر انجام شد، این واکسن باموفقیت ایمنی افراد را تا چندین برابر (بین 11 تا 25 برابر) تقویت کرد …

چرا علائم کرونا در بعضی افراد دیرتر از بین می‌رود؟

بر اساس مطالعه‌ای جدید، با گذشت دو سال از همه‌گیری، محققان هنوز از اثرات طولانی‌مدت کووید که بین 31 تا 69 درصد از بیماران مبتلا به کووید را برای ماه‌ها پس از بهبودی تحت …

مدت زمان قرنطینه امیکرون

همچنان با ثبت بیشترین موارد ابتلا به کرونا و رکوردشکنی پی‌درپی در اروپا و آمریکا، اومیکرون به گسترش و شیوع خود ادامه می‌دهد، اما خوشبختانه تا اینجا آمارها و اطلاعات نشان می‌دهد …

آنچه از کرونای امیکرون می‌دانیم | امیکرون چقدر نگران کننده است؟

امیکرون (Omicron)، آخرین سویه نگران‌کننده کرونا از نظر سازمان جهانی بهداشت که ابتدا B.1.1.529 نامیده می‌شد، حالا دیگر به مهم‌ترین و شایع‌ترین سویه ویروس کرونا …

دز سوم واکسن کرونا و عوارض آن

دوز تقویتی یا دوز سوم واکسن کرونا در افراد با سابقه دریافت دو دوز قبلی، برای بهبود ایمنی ناشی از واکسیناسیون اولیه تزریق می‌شود.دوز سوم واکسن کرونا کمک می‌کند تا …

دوز سوم واکسن کرونا

واکسن‌های کرونا در ماه‌های گذشته به طور معناداری باعث کاهش بیماری‌های شدید و بستری در بیمارستان شده‌اند و از افزایش موارد مرگ بر اثر کووید- 19 جلوگیری کرده‌اند. بیشتر موارد …

مرکز تماس واکسن اسپایکوژن

اسپایکوژن در چه مراکزی موجود است؟

مراکز تزریق اسپایکوژن

واکسن استرالیایی-ایرانی اسپایکوژن

اسپایکوژن، واکسن استرالیایی-ایرانی کرونا، حاصل همکاری مشترک شرکت سیناژن و شرکت Vaxine استرالیا است.

سیناژن پیشگام در تولید محصولات بیوتکنولوژی پزشکی در منطقه و تنها مجموعه در ایران با استاندارد کیفی اتحادیه اروپا (EuGMP) است.

 

اسپایکوژن